Recruiting Showcase

Tournament Information

Winners in Bold

18s GOLD Division

Round 1:

1. ORVIETO/MCLAUGHLIN v 16. BYE

9. PLEVIN/GIROD  v 8. ECKHARDT/GREEN

.

5 LEE/MURRAY v 12. PELAK/LEBIEDZINSKI

.

13.BYE  v 4. SZYSKWIECZ/ERHARD

3. JENNINGS/MASON v 14. BYE

11 FONVIELLE/CESARO v 6. ROBISON/ACETO

7. DOW/DOW v 10. NAJA/KUBISCKO

15.BYE v 2. WOOLDRIDGE/ROBERTS

 

Round 2:

1. ORVIETO/MCLAUGHLIN v  9. PLEVIN/GIROD 

.

5 LEE/MURRAY v 4. SZYSKWIECZ/ERHARD

3. JENNINGS/MASON v 11 FONVIELLE/CESARO

10. NAJA/KUBISCKO v 2. WOOLDRIDGE/ROBERTS

 

Round 4 FINALS:

5 LEE/MURRAY v 2. WOOLDRIDGE/ROBERTS

 

Round 3:

1. ORVIETO/MCLAUGHLIN v  5 LEE/MURRAY 

11 FONVIELLE/CESARO v 2. WOOLDRIDGE/ROBERTS

 

Winners in Bold

18s SILVER Division

Round 1:

1.ROBERTSON/ROBERTSON v 16. BYE

9. RIOUX/CARRANO v 8. ACETO/PROENCA

.

5. CHAPMAN/MAHAN v 12. GOTLIEB/MARTIN

.

13. BYE v 4. SALMON/NEARY

3. NEVILLE/CHASE v 14. BYE

11 BURCHETTE/SEREDA v 6. RAMONS/MORRISON

7. TIKHOMIROVA/KELLY v 10. HAINES/JORDAN

15.BYE  v 2. JOHNSON/COWART

 

Round 2:

1.ROBERTSON/ROBERTSON  v 8. ACETO/PROENCA

.

5. CHAPMAN/MAHAN v 4. SALMON/NEARY

3. NEVILLE/CHASv 11. BURCHETTE/SEREDA

7. TIKHOMIROVA/KELLY  v 2. JOHNSON/COWART

 

Round 3:

1.ROBERTSON/ROBERTSON  v 5. CHAPMAN/MAHAN 

 11. BURCHETTE/SEREDA  v 2. JOHNSON/COWART

 

Round 4 FINALS:

 5. CHAPMAN/MAHAN   v  2. JOHNSON/COWART

 

Winners in Bold

16s GOLD Division

Round 1:

1. DRYSDALE/MURPHY v 16. BYE

9.SKOPALOVA/VANDUESEN v 8. PETERSON/LIAO

.

5 MITCHELL/MILLER v 12. BAER/GLUC

.

13. BOUNDS/REINECKE v 4 ESPY/DURISH

3.WILCOCK/PATER  v 14. NOVELLO/WOOD

11 CHYCHRUN/ACKMAN v 6. ADAMS/STOUGHTON

7. FAYCHAK/PATER v 10. BROWN/WEITNAUER

15. BYE v 2. TIEDEMANN/MANDEVILLE

 

Round 2:

1. DRYSDALE/MURPHY v 9.SKOPALOVA/VANDUESEN

.

12. BAER/GLUC v 4 ESPY/DURISH

3.WILCOCK/PATER  v 6. ADAMS/STOUGHTON

10. BROWN/WEITNAUER v 2. TIEDEMANN/MANDEVILLE

 

Round 4 FINALS:

12. BAER/GLUC V. 6. ADAMS/STOUGHTON

 

Round 3:

1. DRYSDALE/MURPHY v 12. BAER/GLUC

6. ADAMS/STOUGHTON V 10. BROWN/WEITNAUER

 

Winners in Bold

16s SILVER Division

Round 1:

1. LARKIN/DAVIS v 16. BYE

9. HUHTAMAKI/FOUNTAIN v 8. LETTERI/PIATT

.

5 AGOGLIA/NICHTERN v 12. CAPOZZI/GUZZETTA

.

13. RAMAZIO/MOREIRA v 4 LENHARDT/OSBOURNE

3. BENESZ/OSTRANDER  v 14.VINCENT/KIHEI

11 GILLIS/BEAVER  v 6. MCLEAN/MORACA

7. BAELLA/BORSSARD  v 10. MURRAY/BENEDICT

15. BYE v 2. FREEL/WILLIAMSON

 

Round 2:

1. LARKIN/DAVIS v 8. LETTERI/PIATT

.

12. CAPOZZI/GUZZETTA V. 13. RAMAZIO/MOREIRA 

3. BENESZ/OSTRANDER  v 11 GILLIS/BEAVER

10. MURRAY/BENEDICT v 2. FREEL/WILLIAMSON

 

Round 4 FINALS:

 8. LETTERI/PIATT v 2. FREEL/WILLIAMSON

 

Round 3:

 8. LETTERI/PIATT V. 13. RAMAZIO/MOREIRA 

3. BENESZ/OSTRANDER  v 2. FREEL/WILLIAMSON

 

Winners in Bold

14s Division

Round 1:

1. TAYLOR/TAYLOR v  BYE

4. HERNANDEZ/RODRIGUEZ V 5. VINUELA/VALBUENA

 

Round 2:

1. TAYLOR/TAYLOR v  4. HERNANDEZ/RODRIGUEZ

3. LILLIQUIST/BENEDICT  v 2. WOOD/WOOD

 

Round 3 Finals:

4. HERNANDEZ/RODRIGUEZ  v 3. LILLIQUIST/BENEDICT